АНАЛІЗ СТАНУ КІБЕРБЕЗПЕКИ В ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ

Ключові слова: кіберпростір; кібератаки; захист; кібербезпека; безпека держави

Анотація

Стаття присвячена дослідженню тенденцій кіберзлочинності, що є загрозою інформаційній безпеці країни. Визначено місце та роль кібербезпеки в системі національної безпеки. Було проаналізовано стан системи захисту від кібератак в розвинених країнах світу, таких як Франція, Японія, Китай, Південна Корея та Велика Британія. Виявлені основні недоліки та перспективи забезпечення захисту кіберпростору. Використання сучасних інформаційних технологій у державних структурах, а також у суспільстві в цілому, висуває вирішення проблем інформаційної безпеки в число основних.  Економіка, логістика та безпека країни все більше залежать від технічної інфраструктури та її захищеності. Для підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю, розвинені країни світу досить давно почали відповідні роботи, необхідні для створення власної стратегії кібербезпеки. Інциденти в сфері кібербезпеки позначаються на життєдіяльності споживачів інформаційних і багатьох інших послуг та кібератаки, націлені на різноманітні об’єкти інфраструктури систем електронних комунікацій чи управління технологічними процесами. Сучасні світові тенденції поширення кіберзлочинності та посилення кібератак свідчать про зростання значення боротьби з нею для подальшого розвитку суспільства, що у свою чергу зумовлює віднесення певних груп суспільних відносин кіберсфери до компетенції правового регулювання. Ситуація, яка склалася на сьогоднішній день з кіберзлочинністю, вимагає постійного удосконалення методів боротьби з кіберзлочинами, розробки інформаційних систем та методів, спрямованих на забезпечення кібербезпеки країни. Необхідними задачами є розробка національної стратегії з кібербезпеки, котра міститиме тактичні та стратегічні пріоритети і завдання у даній сфері для державних органів. Отже, питання безпеки кіберпростору, боротьби з кіберзлочинністю є актуальним як на міжнародному рівні, так і на рівні окремої країни, а тому потребує подальшого розгляду.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

CYBERSECURITY STRATEGY (2018). Retrieved from: https://www.nisc.go.jp/eng/pdf/cs-senryaku2018-en.pdf

China publishes first national cybersecurity-strategy. Retrieved from: http://www.usito.org/news/china-publishes-first-national-cybersecurity-strategy.

Cyberspace Administration of China. Retrieved from: http://www.cac.gov.cn/2016-12/27/c_1120195926.htm

China's Cyber Security Law: how prepared are you?. Retrieved from: https://www.controlrisks.com/campaigns/china-business/chinas-cyber-security-law.

Welcome to GCHQ.Pioneering a new kind of security for an ever more complex world. Retrieved from: www.gchq.gov.uk.

Equities process Publication of the UK’s process for how we handle vulnerabilities. Retrieved from: www.ncsc.gov.uk/blog-post/equities-process.

Tencent Xuanwu Lab Security. Retrieved from: http://blogstechnet.microsoft.com/msrc/2018/04/20/recognizing-q3-top-5.

A new approach for cyber security in the UK (2016). Retrieved from: https://www.ncsc.gov.uk/news/new-approach-cyber-security-uk.

Kondakova S. Khlaponin Yu. (2019). Cybersecurity in the UK. First impressions. Business and security, 1.


Переглядів анотації: 770
Завантажень PDF: 403
Опубліковано
2019-06-27
Як цитувати
[1]
Y. I. Khlaponin, S. V. Kondakova, Y. Y. Shabala, L. P. Yurchuk, і P. S. Demianchuk, «АНАЛІЗ СТАНУ КІБЕРБЕЗПЕКИ В ПРОВІДНИХ КРАЇНАХ СВІТУ», Кібербезпека: освіта, наука, техніка, вип. 4, вип. 4, с. 6-13, Чер 2019.