ТЕХНОЛОГІЯ BLOCKCHAIN ЯК СКЛАДОВА ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ

Ключові слова: blockchain; децентралізована мережа; інформаційна безпека

Анотація

В статті описано використання інформаційно-телекомунікаційних систем в державних і приватних установах та недоліки до побудови інформаційно-телекомунікаційних систем за принципом децентралізації. Проведено аналіз останніх досліджень та публікацій за темою блокчейн. В роботі описано принцип роботи технології блокчейн та способи, якими блокчейн захищає себе від спроб внесення несанкціонованих змін чи видалення даних. Розглянуто доцільність та перспективи використання технології блокчейн в сфері інформаційної безпеки з точки зору тріади сервісів інформаційної безпеки як конфіденційність, цілісність та доступність й зроблено висновки. Із швидким розвитком інформаційних технологій пропорційно швидко збільшується і кількість уразливостей та загроз інформаційно-телекомунікаційних систем, адже більшість цих систем побудована і працює за централізованим принципом. Перспективним напрямком для побудови інформаційно-телекомунікаційних систем є використання принципу децентралізації. Тому важливим є аналіз використання технології Blockchain для побудови децентралізованих інформаційно-телекомунікаційних систем з точки зору інформаційної безпеки.

Завантаження

Дані завантаження ще не доступні.

Посилання

BitFury Group. Proof of Stake vs. Proof of Work White Paper, 2015. 30 с.

«The trust machine», The Economist Newspaper, 2015. Access mode: https://www.economist.com/leaders/2015/10/31/the-trust-machine.

Іnformacіjna bezpeka,Wikipedia. – Access mode: https://uk.wikipedia.org/wiki/Інформаційна.

Johnson Richard. Distributed Ledger Technology: What We Can Learn from Recent Blockchain Attacks, 2016.

Paul Vigna and Michael J. Casey "The Age of Cryptocurrency: How Bitcoin and Digital Money Are Challenging the Global Economic Order", 2017.

W. Mougayar, “The Business Blockchain: Promise, Practice, and Application of the Next Internet Technology,”NewYork, USA,JohnWiley& SonsInc., 2016.

«OpenMarket (ДП „СЕТАМ“)». Access mode: https://minjust.gov.ua/news/ministry/openmarket-dp-setam-proviv-24-tisyachi-auktsioniv-z-vikoristannyam-tehnologii-blockchain-na-mayje-700-mln-grn .


Переглядів анотації: 242
Завантажень PDF: 146
Опубліковано
2019-06-27
Як цитувати
[1]
A. Kulikovskyi, «ТЕХНОЛОГІЯ BLOCKCHAIN ЯК СКЛАДОВА ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ», Кібербезпека: освіта, наука, техніка, вип. 4, вип. 4, с. 85-89, Чер 2019.